Inwałdpark

Inwałdpark

INWAŁDPARK

Znajdujący się na trasie Kraków – Cieszyn Inwałdpark to kompleks, który składa się z 4 głównych parków tematycznych. Każdy z nich oferuje masę atrakcji – od pobytu w miniaturowej Wenecji po spacer kwiecistymi alejkami, od Egipt Horror Show dla odważnych po bilard czy kręgle dla tych, którzy od przerażających mumii wolą grę w zespole.

4 PARKI TEMATYCZNE

Park Miniatur

Jak zwiedzić cały świat nie wychodząc poza jedną miejscowość? Taką możliwość daje nam Inwałdpark, a konkretnie Park Miniatur, w którym możemy podziwiać najpiękniejsze budowle całego Świata w miniaturowej wersji.

Czekają tam na nas wieża Eiffla, Brama Brandenburska, Mur Chiński czy Stadion Narodowy w Warszawie w skali 1:15 czy też weneckie atrakcje takie jak Plac św. Marka wraz z Bazyliką i Dzwonnicą w skali 1:10.

Dodatkowo w Parku Miniatur znajdziemy lunapark z kołem młyńskim, z którego można obserwować teren parku oraz widoki Beskidu Małego. Nie brakuje też kina 5D, repliki Piramidy Tutenchamonda czy Egipt Horror Show – dla tych najbardziej odważnych.

Dinolandia

Czasy ery mezozoicznej i dinozaury – to atmosfera kolejnego parku tematycznego w kompleksie Inwałdpark, Dinolandii. Większe i mniejsze dinozaury, drapieżniki oraz te roślinożerne – wszystkie stworzenia czekają na odwiedzających w alejkach parku.

Dla osób, które chcą się zrelaksować miłym zaskoczeniem będzie relaks w cieniu parasoli trzcinowych, dla tych, którzy lubią gry i sport – pole do minigolfa, ścianka wspinaczkowa i tzw. Dinobazy. Oprócz tego najmłodszym spodoba się zapewne basen pełen kulek czy też przejażdżka kolejką Pirat.

Warownia Inwałd

Klimat średniowiecznych czasów czeka na gości w Warowni Inwałdparku. Wzniesiony na wzgórzu gród z terenem liczącym ponad 2 tys. m2 kryje wiele tajemnic. Przenosząc się w czasie do XV wieku możemy odkryć zbrojownię, osadę z czasów średniowiecza, salę tortur oraz Park Ruchomych Smoków.

W znajdujących się w parku chatach rzemieślniczych znajdują się liczne atrakcje. Zwiedzający mają więc możliwość zarówno ulepić garnek czy utkać coś u tkaczki, jak i spróbować uroków zawodu kowala. Dla tych, których nie zmęczy ta moc atrakcji, czekają również kręgle, bilard czy karuzela z beczułki.

Ogród Jana Pawła II

Miejsce pełne kwiatów i drzew, w których rośliny tworzą niesamowity portret papieża Jana Pawła II w otoczeniu bazyliki Ofiarowania NMP w Wadowicach oraz Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Alejkami znajdującymi się w obrazie z kwiatów spacerować można aż przez 8 km, jednocześnie poznając fakty z życia papieża Polaka.

ATRAKCJE

Ponieważ nie sposób wymienić tutaj wszystkich atrakcji, zachęcamy do zapoznania się ze stroną Inwałdparku.

Wszystkim poszukującym noclegi niedaleko Inwałdu, chcącym również skorzystać z oferty Energylandii czy Zatorlandu polecamy nasze komfortowe pokoje w sercu Zatora.