Zatorland

Zatorland

ZATORLAND

Zatorland to atrakcja idealna dla rodzin z dziećmi. Stworzony dla najmłodszych park jest próbą zachęcenia ich do nauki poprzez zabawę.

Park oferuje bardzo zróżnicowane atrakcje. W każdym z 3 parków tematycznych znajdziemy inny świat, który z pewnością zaciekawi pociechy. Stworzenia z odległej przeszłości, postaci z mitologii, bohaterowie, herosi, a także gigantyczne owady to tylko niektóre z rzeczy, które można zobaczyć w Zatorlandzie.

Z pewnością zachęcać do wizyt powinny dwie najnowsze atrakcje – zaprezentowany w 2018 roku w Parku Dinozaurów największy na świecie ruchomy dinozaur Argentynozaur, a także mierzący 5 metrów ruchomy cyklop, którego można podziwiać w Parku Mitologii.

3 PARKI TEMATYCZNE

Zatorland proponuje, jak już wspomnieliśmy, 3 parki tematyczne:

Park Dinozaurów

W całej Europie Środkowej nie ma większego parku tematycznego tego typu!  Wytyczona przez zalesiony teren ścieżka edukacyjna ma zapoznać odwiedzających z życiem dinozaurów. Niektóre z dinozaurów są ruchome i wydają dźwięki, co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność.

Ponad 100 różnych modeli dinozaurów o różnych rozmiarach pośród drzew to dobry materiał na naukę o przeszłości Ziemi. Spoglądającym na gigantyczne modele dzieciom trudno uwierzyć, że takie stworzenia chodziły kiedyś po naszej planecie.

Do najbardziej atrakcyjnych eksponatów zaliczyć można ogromnego T-Rexa oraz największego na świecie ruchomego dinozaura – Argentynozaura, którego model sięga aż 35 metrów.

Park Owadów

Owady ludzkich rozmiarów to atrakcja drugiego z tematycznych parków proponowanych przez kompleks Zatorland.

Złożona z 16 modeli ścieżka edukacyjna prezentuje takie owady jak m.in. mrówka, konik polny, modliszka, skorpion czy biedronka.

Dodatkową atrakcją jest ekspozycja wypreparowanych owadów, które pochodzą z całego świata, m.in. tak odległych zakątków jak Maroko, Tajlandia czy Rosja.

Park Mitologii

W Parku Mitologii zwiedzający mają okazję podziwiać ulokowaną na wodzie ekspozycję posągów greckich bogów, bohaterów, herosów i mitycznych stworzeń – niesamowitej części dawnego helleńskiego świata, który opiewano w pieśniach i utworach literackich.

W ten fascynujący świat mitów i opowieści zabiorą nas Dedal i Ikar, Zeus, Achilles, Hektor, Herakles, Perseusz, Andromeda, Minotaur czy Sfinks.

LUNAPARK

Po dawce edukacji poprzez zabawę, dzieci mogą dodatkowo zrelaksować się w Lunaparku. Tam czeka na nich wiele wrażeń dzięki kinu 5D, karuzelom, diabelskiemu młynowi, basenu z łódkami, salonowi gier, zjeżdżalni, trampolinom czy dinocoasterze. Przyjemną przyprawiającą o zawrót głowy atrakcją jest też niewątpliwie domek do góry nogami.

Po zabawie przekąsić coś można w punktach gastronomicznych, które dostępne są na terenie całego parku.

BILETY

Do wyboru jest kilka pakietów biletów. Wszystkie z nich wraz z możliwością kupna dostępne są na stronie Zatorlandu.

Polecamy również wszystkim nasze noclegi blisko Zatorlandu.